Temat 3 Projektowanie tożsamości marki

Tożsamość marki to sposób, w jaki ludzie czują się z czymś, gdy na to patrzą. Można jej użyć do stworzenia poczucia przynależności do projektu.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Osobowość: Kim jesteś? Jaka jest twoja osobowość? Jak wygląda Twoja marka? Czy masz poczucie humoru? Najlepsza praktyka: nie jesteś swoimi odbiorcami, staraj się słuchać ich, a nie siebie.
  • Ton głosu: Jak chcesz, aby ludzie czuli się podczas interakcji z Twoją marką w mediach społecznościowych? Czy jest to zabawne? Poważny? Czy ton może być zabawny, ale nie irytujący lub rozpraszający? Najlepsza praktyka: nie przesadzaj!
  • Paleta kolorów: Jakich kolorów używają w swoim logo i innych materiałach brandingowych? Czy pasuje to do tego, jak chcą, aby ich odbiorcy czuli się, gdy ich widzą (i odwrotnie)? Najlepsza praktyka: ustaw kolor podstawowy, kolor dodatkowy i kolor neutralny i używaj ich zgodnie z zasadą 60,30,10.
  • Logo: Czy jest proste i łatwe do zapamiętania, aby użytkownicy nie byli zdezorientowani podczas przewijania swoich kanałów informacyjnych lub kanałów na Instagramie? Najlepsza praktyka: zachowaj prostotę i czytelność. Jeśli nie jesteś w stanie rozróżnić wszystkich szczegółów, gdy proporcjonalnie zmniejszysz rozmiar do monety 5 centów, musisz uprościć.