Temat 3 Tworzenie własnego studia

Stworzenie miejsca, w którym można nagrywać i edytować własne treści wideo nie jest już tak kosztowne i skomplikowane.

Poniższe slajdy przedstawiają podstawowy sprzęt do stworzenia własnego studia i możliwości tworzenia własnych treści w oparciu o bezpośrednie wywiady z ekspertem.

Od teorii do praktyki

Dostępność i przystępność cenowa nowych technologii wzrosła i umożliwiła innowacyjną rewolucję w różnych sektorach społeczeństwa (Blacer-Bacolod, 2022). W przeszłości tylko profesjonaliści, tacy jak kamerzyści i fotografowie, korzystali z green screenów, ale ulepszenia i możliwości urządzeń mobilnych w zakresie nagrywania, przechwytywania i korzystania z platform do edycji wideo zapewniają każdemu możliwość korzystania z green screenów do tworzenia kreatywnych treści (Shieh, Hu i Wu, 2016).

Korzystanie z green screena:

  • Green screen pozwala użytkownikowi na nagrywanie w studio, a następnie zastąpienie tła preferowanym zdjęciem, logo lub obrazem.
  • Z technicznego punktu widzenia użytkownicy powinni unikać noszenia ubrań w tym samym kolorze co green screen.
    Sprzęt, którego nie chcesz pokazywać w swoim filmie, powinien zostać usunięty (krzesło, biurko, sprzęt itp.).
  • Kamera powinna rejestrować obraz w ramce green screena.
  • Światła powinny być jasne i nie powinny znajdować się bezpośrednio przed kamerą.

Rzeczywistość

Magia green screena

Sprzęt

Wraz z szybkim wzrostem produkcji wideo dla różnych platform, takich jak Youtube, Tiktok i Instagram, pojawia się coraz więcej sprzętu, który może poprawić jakość treści zarówno obrazu, wideo, jak i dźwięku. Podstawowy sprzęt do tworzenia wideo obejmuje kamerę/smartfon, mikrofon, statyw i oświetlenie.

Jako narzędzie do nagrywania można wykorzystać urządzenie mobilne lub kamerę. Ze względu na możliwość rozszerzenia funkcji urządzenia o sprzęt zewnętrzny, zdefiniowanie narzędzia do nagrywania jest znacznie łatwiejsze, ale kluczowe jest określenie zakresu dostosowania zewnętrznego mikrofonu, statywu i świateł w zależności od używanego urządzenia.

Na przykład, różnią się generacją wejść lub wyjść w swoich urządzeniach, urządzenia z systemem IOS i Android używają różnych kabli do podłączenia telefonów lub najnowsze produkty nie są kompatybilne z najstarszym gniazdem do urządzeń nagrywających dźwięk. Zbadanie cech danego urządzenia pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Niezbędny sprzęt wideo

Przydatny sprzęt do smartfona