Temat 2 Branding miejsca docelowego

Wróćmy do ostatniego zdjęcia: jak myślisz, gdzie zostało zrobione? Jeśli przypomina ci Prowansję, to dlatego, że lawenda jest częścią marki docelowej francuskiego regionu.

Według Toma Buncle’a, wieloletniego szefa marketingu w Szkocji i dyrektora zarządzającego Yellow Railroad Consulting:

Destination branding is about identifying the destination’s strongest and most competitively appealing assets in the eyes of its prospective visitors, building a story from these that makes the destination stand out above its competitors, and running this narrative consistently through all marketing communications”.

Pocztówki, pamiątki i zdjęcia online / offline odnoszące się do tego miejsca zawsze miały lawendę jako główny symbol, ale teraz pytanie mogłoby brzmieć:

Jak mogę stworzyć branding miejsca docelowego?

W rzeczywistości nie można go stworzyć, ale należy go zidentyfikować: odzwierciedla uczucia, wartości, elementy kulturowe oraz materialne i / lub niematerialne zasoby miejsca, które chcemy upowszechnić. Krótko mówiąc, nie ma nic do odkrycia, ale musimy pomyśleć o tym, co nasz obszar może uczynić znanym, abyśmy mogli odnieść sukces w przekazywaniu jego najlepszego wizerunku, który jest rzeczywiście prawdziwy i autentyczny.

Z tego samego powodu nie możemy wyobrazić sobie wiejskich realiów jako dużych miast z powodu ogromnej różnicy między nimi.

Na przykład, jest to film udostępniony na tiktok, w którym możemy zobaczyć element architektoniczny typowy dla Apulii (region w południowych Włoszech). Spoiler: nie jest to Koloseum.

Te typowe domy nazywane są “trulli” i są częścią marki docelowej Apulii.

Produkty gastronomiczne, krajobrazy, tradycje ludowe, tradycje świąteczne mogą być również częścią brandingu miejsc docelowych

Jakie mogą być elementy brandingu miejsca docelowego, które chcesz promować?