Topic 6 TikTok

TikTok jest obecnie jednym z najbardziej popularnych mediów społecznościowych i oczekuje się, że podwoi swoją bazę użytkowników w 2025 r. do łącznie około 955 milionów użytkowników według stanu na 2021 r., z których większość (nawet więcej niż w przypadku dwóch mediów społecznościowych, o których już wspomnieliśmy) należy do bardzo młodych osób w wieku od 18 do 24 lat. (Statista 2023)

W tej aplikacji można udostępniać filmy o długości od 15 do 600 sekund, które są często powielane przez dużą część społeczności, stając się viralem:

1.Can we skip to the good part?

2.2022 Recap

3.If I was

Ćwiczenie: Eksperymentuj z wyobraźnią! Pomyśl o miejscu, które chcesz promować i wybierz jeden z 3 trendów na slajdzie 27, aby reklamować je na TikTok.

TikTok - dobre praktyki i poradniki

Język używany na TikTok jest, jak już wspomniano, językiem krótkich, efektownych filmów, które można nagrywać z piosenką w tle, a także z tańcem.

Oto niektóre z trendów, które całkowicie zniknęły z mediów społecznościowych:

  1. how to create can be skipped to the good part | Instagram trending tutorial
  2. 2022 In 60 Photos Trend Tutorial I New TikTok & Instagram Reels Trend Editing Tutorial
  3. How to Do the “If I Was” TikTok Trend in Canva

Ćwiczenie: Eksperymentuj z wyobraźnią! Pomyśl o miejscu, które chcesz promować i wybierz jeden z 3 trendów widocznych na slajdzie 27, aby zareklamować je na TikTok. Możesz również znaleźć inne narzędzia w naszym module dotyczącym treści wideo i produkcji.

Facebook, Instagram & TikTok - transversal tools

#Hashtagi:

Jest to rodzaj tagu, który służy do zebrania pojedynczego fragmentu treści w jedną lub więcej określonych grup. Świadome wykorzystanie tego narzędzia może sprawić, że publikowane przez nas treści dotrą do większej liczby osób.

Wskazówki dotyczące hashtagów:

  • Używaj popularnych hashtagów, ale nadal zgodnych z tym, co publikujesz (uważaj, aby nie używać tych, które są zbyt popularne i obecnie zbyt powszechne, np. #followme
  • Zawsze używaj tych samych na wszystkich portalach społecznościowych
  • Sprawdź, czy jest on zgodny z tym, co chcesz opublikować.
  • Nie używaj zbyt wielu
  • Wybierz najbardziej odpowiednie
  • Nie używaj hashtagów podczas odpowiadania komuś
  • Używaj ich na profilach publicznychUżywaj ich w oryginalnym języku miejsca, którego dotyczy treść.

Źródło (Ninja Marketing)