Temat 1 Wprowadzenie

E-sklep to internetowa witryna zakupowa należąca do Spółki i przez nią obsługiwana, w której Użytkownik lub Nabywca może nabywać Towary od Spółki za pośrednictwem Internetu. Sklepy internetowe są punktami promocji i sprzedaży towarów przez Internet i należą do kategorii cyfrowego modelu sprzedaży “business to consumer” (B2C).

Sklep internetowy jest najbardziej znanym modelem biznesowym, który polega na marketingu internetowym firmy lub sklepu w celu promowania produktów i usług. Wśród innych korzyści płynących z jego funkcji, zapewniona jest elektroniczna obecność firmy na poziomie globalnym, a także tworzenie nowych kanałów promocji i sprzedaży jej produktów.

Ponadto powstają kanały komunikacji z klientami i innymi firmami, dzięki czemu ich kontakt z firmą jest jeszcze silniejszy i bardziej bezpośredni. Jeśli chodzi o zarządzanie zapasami i dystrybucję (transport i dostawę) produktów, zautomatyzowane procedury mogą zostać przyjęte i przyczynić się do oszczędności kosztów dla firmy, rozszerzając się na samego klienta.

Cechy sklepu internetowego