Temat 1 Wprowadzenie

Rabaty, promocje i oferty specjalne mogą być jednymi z najpotężniejszych narzędzi do zwiększania sprzedaży. Oczywiście nie ma sensu oferować dużych zniżek do punktu, w którym stają się one nieopłacalne.Taka strategia może spowodować nieograniczone szkody dla Twojej marki – klienci zaczną podejrzewać, że Twoje produkty nie są tak naprawdę warte początkowych cen, po których są reklamowane, a Ty prawdopodobnie zyskasz reputację taniego i prawdopodobnie niespełniającego norm.

Nie bez powodu nazywa się je cenami specjalnymi. Powinny być właśnie tym – konkretnie, wyjątkiem, kuszącą propozycją, aby pozyskać nowych klientów lub zadowolić lojalnych klientów.

Rodzaje ofert specjalnych

  • Są to najczęściej stosowane rodzaje rabatów.
  • Czasami znacznie większy rabat (-50% lub nawet 75% zniżki w niektórych przypadkach) może być wykorzystany do oczyszczenia – sprzedaży zalegających zapasów, które zalegają w magazynach i po prostu nie sprzedają się łatwo
  • Klienci często wycofują się z zakupów, gdy zdają sobie sprawę, że zapłacą dodatkowe koszty wysyłki.
  • Innym sposobem na wykorzystanie darmowej wysyłki jest zaoferowanie jej w połączeniu z minimalną kwotą zamówienia, aby pomóc zwiększyć średnią liczbę złożonych zamówień.
  • Prezenty przy konkretnych zakupach mogą stanowić prawdziwą wartość dodaną z perspektywy klienta, zwiększając kwotę zamówienia, a nawet pomagając pozbyć się produktów, które nie cieszą się popularnością.