Temat 2 Media społecznościowe

Kwestią, która jest kluczowa przy wyborze kanałów społecznościowych, są oczywiście preferencje docelowych odbiorców. Dlatego warto zadać sobie następujące pytania: z jakich mediów korzystają moi potencjalni klienci? Jakie mają cechy? W jakim są wieku? Jakie treści są dla nich interesujące?

Dzięki Facebookowi możesz docierać do precyzyjnie targetowanych grup, osiągać jasno określone cele, budować zasięg organiczny i stale optymalizować reklamy. W rezultacie Facebook jest uważany za kręgosłup każdej strategii reklamowej, dlatego jest zalecanym kanałem dla większości firm, które chcą rozpocząć działania marketingowe.

Obok Facebooka i YouTube’a Instagram jest najpopularniejszą siecią społecznościową na świecie. Jeśli chodzi o kampanie marketingowe na Instagramie, to medium jest idealne dla branży stylu życia, żywności i e-commerce. Możliwości dotarcia do potencjalnych nabywców są pod tym względem ogromne, o ile działania są prowadzone z rozmysłem.

TikTok jest stosunkowo nowym narzędziem, ale w krótkim czasie osiągnął szczyty popularności na całym świecie. Jego platforma dedykowana jest przede wszystkim młodym użytkownikom, a możliwości reklamowe są imponujące. Możesz przyciągnąć nowych klientów w bardzo kreatywny i skuteczny sposób, a algorytm TikTok pozwala na niezwykle precyzyjne dotarcie do grupy docelowej i budowanie wśród niej zaangażowania!

YouTube to największa na świecie platforma wideo, której właścicielem jest światowy gigant Google. W związku z tym ma niemal doskonałe algorytmy, które zapewniają nieskończone możliwości kierowania reklam do klientów. Z serwisu korzysta niemal każdy internauta. Konsekwentnie realizowana strategia YouTube to przepis na sukces dla każdej marki, która chce wspierać sprzedaż i budować silny wizerunek wśród konsumentów. Co warte podkreślenia, przekazy reklamowe mogą mieć tu formę statycznego i dynamicznego wideo.