Temat 1 Łączność na całym świecie

W dzisiejszych czasach ludzie są połączeni z mediami społecznościowymi, aktualizując informacje i przesyłając zdjęcia. Bez względu na to, czy szukasz byłego współlokatora z college’u, nauczyciela z pierwszej klasy, czy międzynarodowego przyjaciela, nie ma łatwiejszego i szybszego sposobu na nawiązanie kontaktu niż media społecznościowe.

Wykorzystanie narzędzi mediów społecznościowych jest dziś integralną częścią życia społeczności wiejskich.Młodzież wiejska dorasta w ciągłym kontakcie ze społeczeństwem, zwłaszcza młodzież wiejska zawsze ma wiele nadziei na swoje przyszłe życie, aby zmienić postawy społeczne, percepcję, psychologię i kulturę itp.

Dlatego tak ważne jest, aby osoby pracujące z młodzieżą zdawały sobie sprawę ze znaczenia korzystania z mediów społecznościowych, lokalnie i na całym świecie.

Salkowitz uważa, że trzy siły przekształcają świat XXI wieku:

MŁODZIEŻ, TECHNOLOGIE INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.

Co więcej, media są największym narzędziem do podnoszenia świadomości w społeczeństwie, zarówno społecznej, kulturowej, jak i ekonomicznej.

Ogólnie rzecz biorąc, dla młodych ludzi bardzo ważne jest, aby wymiana i komentarze pochodziły od przyjaciół i osób, które znają, a nie od nieznajomych. Wskazuje to, że komentarze do zdjęć mają na celu nie tylko docenienie i uznanie wyglądu zewnętrznego (budowanie tożsamości), ale także ćwiczenie i utrzymywanie przyjaźni.