Temat 3 Obrazowanie – metody ułatwiające rozpoczęcie pracy

InstaMeets

InstaMeet to sposób, w jaki ludzie ze społeczności Instagrama mogą spotykać się ze sobą i wspólnie robić zdjęcia w swoim mieście.

Jak wziąć udział: Aby dołączyć do InstaMeet, spróbuj wpisać #instameet w wyszukiwarce i znajdź swoje miasto (np. #instameetparis).

  • Gdy już znajdziesz InstaMeet w swoim mieście, pomóż rozpowszechnić informacje na Instagramie, Twitterze, Facebooku i gdzie tylko możesz.
  • Dołącz do innych Instagrammerów w dniu spotkania w Twoim mieście, zainspiruj się i nawiąż nowe znajomości.

Pomysły na spotkanie

  • Fotospacer: Wybierz trasę w swoim mieście i spędź godzinę lub dwie na robieniu zdjęć z innymi Instagramerami..
  • Polowanie na padlinożerców: Ekipa NYC Instagram zorganizowała fotograficzne polowanie na padlinożerców. Ponad 50 osób wzięło w nim udział, robiąc zdjęcia wszystkiego, od “kogoś jedzącego hot doga” po “pięciu lub więcej nieznajomych w kolejce conga”.

Rozpowszechniaj informacje

Poproś innych o udostępnienie: Po opublikowaniu ogłoszenia zachęć innych do ponownego udostępnienia obrazu swoim obserwatorom (po opublikowaniu zdjęcia dotknij iPhone’a lub Androida nad zdjęciem, aby skopiować adres URL udostępniania, a następnie wklej ten adres URL w komentarzu do zdjęcia).

Obrazowanie - Metody na dobry początek: Hometown Showdown

Hometown Showdown to wyzwanie fotograficzne, które zachęca do porównywania i zestawiania swoich obecnych miast lub domów z dzieciństwa. Uczestnicy otrzymują serię wyzwań i muszą stworzyć zdjęcie pasujące do każdej kategorii. Zalecamy podawanie podpowiedzi co tydzień i prowadzenie polowania jako ciągłej aktywności budowania zespołu.

Oto kilka przykładowych podpowiedzi ->

Ćwiczenie to pozwala członkom zespołu poznać się na bardziej osobistym poziomie i daje wgląd w otaczające ich środowisko.

Obrazowanie – Metody na dobry początek:  #BeyondEYY

#BeyondEYY is a Social Media competition . To enter, all you have to do is:

  1. Nagraj swoją wizję na platformie Youth Voice, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Opublikuj relację na Instagramie na swoim koncie, korzystając z gotowego szablonu z konta European Youth i podziel się tym, jak zrealizowałbyś swój pomysł.
  2. Myśl nieszablonowo! Niebo jest granicą! Znajdź szablon na koncie European_youth_eu na Instagramie na ich IG Stories lub w najważniejszych wydarzeniach na koncie.
  3. Rzuć wyzwanie znajomemu, aby zrobił to samo.
  4. Dodaj link do platformy Youth Voice na swoim szablonie, aby Twoi obserwatorzy mogli przejść do platformy -> http://youthvoices.eu/
  5. Bądź na bieżąco, aby zobaczyć, czy wygrałeś!