Temat 5 Dobre praktyki

Podręcznik, jak wykopać wiejskie życie ze ścieżki dla krów

Celem niniejszej broszury jest przedstawienie podstawowych informacji na temat przygotowania i realizacji wiejskich festiwali młodzieżowych przez międzynarodowych i lokalnych wolontariuszy. Celem jest podzielenie się dobrym przykładem praktycznym dla innych organizacji lub społeczności, które chciałyby rozwijać młode inicjatywy i zaangażowanie społeczne młodych ludzi na obszarach wiejskich..

Broszura zawiera modele i pomysły na zajęcia na świeżym powietrzu i w pomieszczeniach.

Ten dobry przykład praktyczny pochodzi z perspektywy międzynarodowych wolontariuszy, którzy po raz pierwszy organizują tak duże wydarzenie na obszarze wiejskim, z pomocą lokalnych wolontariuszy. Różne zespoły, takie jak logistyka, promocja, budżet i gospodarz, podkreślają wskazówki i triki do wdrożenia przed i podczas wydarzeń.

Platforma edukacyjna Młodzieży Wiejskiej w Europie

Rural Youth Europe (RYEurope) jest europejską organizacją pozarządową zrzeszającą młodzież wiejską. Założona w 1957 r., funkcjonuje jako parasol dla organizacji młodzieżowych działających na rzecz promowania i aktywizacji młodych ludzi na wsi. Zapewnia międzynarodowe możliwości szkoleniowe i działa jako pośrednik między organizacjami krajowymi, organizacjami młodzieżowymi i instytucjami publicznymi na poziomie europejskim. Platforma gromadzi nieformalne materiały szkoleniowe: gry służące wzajemnemu poznaniu się, energizery, wskazówki dotyczące świadomego i interesującego korzystania z mediów społecznościowych, warsztaty dotyczące działań społecznych i oceny wydarzeń.

Działania dialogowe na rzecz wspólnej realizacji Celów Młodzieżowych

Zestaw narzędzi oferuje wsparcie, w jaki sposób można przeprowadzić dialog na temat Celów Młodzieżowych w 3 krokach:

  • Zawiera doświadczenia z Youth Goals Lab dotyczące planowania działań w zakresie dialogu;
  • Przedstawia doświadczenia dotyczące ułatwiania działań dialogowych;
  • Przedstawia liczne metody rozpoczynania działań, metody wymiany opinii, doświadczeń i pomysłów oraz metody refleksji i dalszych działań;
  • Przedstawia przydatne wytyczne dotyczące działań następczych.