Temat 1 Wprowadzenie

Storytelling to w zasadzie sztuka opowiadania historii. Istniała zawsze, odkąd ludzie zrozumieli, jak komunikować się z innymi (a stało się to dzięki wizualnemu opowiadaniu historii na długo przed tradycją ustną). Odnosząc się do historii, uczymy się nowych rzeczy o innych ludziach, światach i nas samych. Proces empatii, który historie wprowadzają w życie, jest skutecznym mechanizmem, na który możemy liczyć, gdy chcemy przekazać nasze pomysły i tematy innym ludziom.

Storytelling stał się jeszcze ważniejszy w naszym świecie ze względu na ilość informacji i treści, które otrzymujemy każdego dnia. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jak znaleźć odpowiednie słowa i media dla naszej historii oraz tworzyć odpowiednie treści, aby dotrzeć do odbiorców, z którymi chcemy rozmawiać.

Opowiadanie historii to potężny temat i metoda angażowania społeczności, a w szczególności młodzieży. Opowiadanie historii jest interaktywne, aktywuje wyobraźnię zarówno słuchaczy, jak i mówców, i jest okazją do stworzenia emocjonalnej więzi. Wspólne tworzenie narracji jest również skuteczną metodą tworzenia poczucia wspólnoty między ludźmi, pomagając w tworzeniu połączeń i wspólnego poczucia przynależności do wspólnej historii.

Dowiedz się więcej o storytellingu jako narzędziu dla osób pracujących z młodzieżą :

https://storytelling-youth.eu/#/en