Temat 1 Wprowadzenie

Platformy cyfrowe są potężnymi mediami do opowiadania naszych historii lub nadawania im większego rezonansu. Cyfrowy storytelling szybko stał się dużą częścią tego, jak doświadczamy historii i treści..

Storytelling cyfrowy może być potężnym narzędziem, ponieważ pozwala nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i być prezentowanym na mediach, które są dostępne dla prawie każdego. Zasięg naszej historii jest potencjalnie większy, ale ważne jest, aby zrozumieć, które media są odpowiednie dla naszych odbiorców i jak można dostosować do nich nasz język.

Storytelling cyfrowy jest również jednym z najtańszych sposobów opowiadania historii, ponieważ nie wymaga dużych produkcji i budżetów na tworzenie treści. Oczywiście potrzebne jest trochę doświadczenia, aby stworzyć produkt, który może być apetyczny dla naszych odbiorców, ale przestrzeń do eksperymentowania i uczenia się jest szersza.

Oczywiście należy zauważyć, że platformy cyfrowe działają w oparciu o system ekonomiczny oparty na reklamach i algorytmie, dlatego aby osiągnąć duże wyniki, należy również wdrożyć strategię marketingu cyfrowego. Nawet jeśli doprowadzi to do większej liczby wyświetleń, możliwe jest osiągnięcie dobrych wyników bez konieczności inwestowania tak dużych pieniędzy w reklamę, ale poprzez zaplanowanie dobrej strategii storytellingu dla określonego celu.

https://everyonesocial.com/blog/digital-storytelling/ // https://www.youtube.com/watch?v=JIix-yVzheM