Temat 2 Narzędzia online do nauki, tworzenia i współpracy

Poniższe aplikacje i narzędzia wspierają proces uczenia się i pozwalają rozwijać umiejętności i kompetencje w raczej nieformalny sposób. Możesz tworzyć filmy ze słów i tekstu, tworzyć mapy myśli, aby wizualizować swoje pomysły, a nawet uczyć się kodowania w prosty sposób. Indywidualnie lub wspólnie z innymi.

Wideo z tekstu

Narzędzie do tworzenia filmów z krótkich tekstów. Użytkownik wprowadza skrypt składający się z 200 słów, który narzędzie przekształca w wideo, rozpoznając słowa kluczowe i przedstawiając je za pomocą symboli.

Teksty ze słów

Narzędzie do przetwarzania języka naturalnego (NLP). Może odpowiadać na pytania, rozmawiać na różne tematy i generować kreatywne teksty. Ponadto można generować obrazy.

Mapy myśli

Miro to cyfrowa tablica, która ułatwia współpracę z innymi. Możesz tworzyć notatki i projekty, przenosić elementy i komunikować się za pośrednictwem wbudowanych połączeń wideo lub czatów online. Narzędzie zawiera również szereg gotowych szablonów, które mogą być inspiracją lub służyć jako miejsce rozpoczęcia pracy nad własnym projektem. What is Miro?

Mindomo umożliwia tworzenie prostych lub bardziej złożonych map myśli. Do mapy można dodawać zdjęcia, pliki, linki, notatki, ikony lub nagrania głosowe. Udostępnij swoją mapę myśli za pośrednictwem łącza lub wiadomości e-mail.

Wersja podstawowa jest darmowa.

How to create a mind map from your learning material

Tworzenie i współpraca

Scratch

Dzięki Scratch możesz programować własne interaktywne historie, gry i animacje — i dzielić się swoimi dziełami z innymi w społeczności online. Scratch pomaga nauczyć się myśleć kreatywnie, rozumować systematycznie i współpracować – niezbędne umiejętności na całe życie w 21 wieku. Scratch jest bezpłatny.

Docdroid umożliwia łatwe udostępnianie dokumentów.. w prawie każdym formacie

Google Docs to narzędzie, którego możesz używać do celów współpracy – udostępniaj i współpracuj z rówieśnikami i współpracownikami w tym samym dokumencie online.