Temat 3 Najczęstsze cyberataki

Introduction To Cyber Security | Cyber Security Training For Beginners

Phishing to praktyka wysyłania fałszywych wiadomości e-mail, które przypominają wiadomości z renomowanych źródeł. Celem jest kradzież poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych i dane logowania. Jest to najczęstszy rodzaj cyberataku. Możesz chronić się poprzez edukację lub rozwiązania technologiczne, które filtrują złośliwe wiadomości e-mail.

Social engineering to taktyka stosowana przez przeciwników w celu nakłonienia użytkownika do ujawnienia poufnych informacji. Mogą domagać się zapłaty pieniężnej lub uzyskać dostęp do poufnych danych. Inżynierię społeczną można połączyć z dowolnym z wymienionych powyżej zagrożeń, aby zwiększyć prawdopodobieństwo kliknięcia linków, pobrania złośliwego oprogramowania lub zaufania złośliwemu źródłu.

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania. Ma na celu wyłudzenie pieniędzy poprzez zablokowanie dostępu do plików lub systemu komputerowego do czasu zapłacenia okupu. Zapłacenie okupu nie gwarantuje, że pliki zostaną odzyskane lub system przywrócony.

Malware to rodzaj oprogramowania zaprojektowanego w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu lub spowodowania uszkodzenia komputera.

Cyber Security In 7 Minutes | What Is Cyber Security: How It Works?