Temat 5 Marketing cyfrowy

Marketing cyfrowy, znany również jako marketing online, odnosi się do wszystkich działań marketingowych, które mają miejsce w Internecie. Wiele firm korzysta z kanałów cyfrowych (wyszukiwarki, media społecznościowe, e-mail, tekst) w celu przyciągnięcia i nawiązania kontaktu z klientami.

W dzisiejszym świecie marketing cyfrowy jest kluczem do sukcesu każdej firmy, a większość firm ma teraz własną stronę internetową i / lub jest obecna w mediach społecznościowych. Marketing cyfrowy jest tak powszechny, że klienci zaczęli na nim polegać i oczekują, że będą mogli dowiedzieć się czegoś o firmie za pośrednictwem platformy internetowej.

Marketing cyfrowy jest ważny, ponieważ pomaga firmom dotrzeć do szerszej grupy docelowej niż przy użyciu bardziej tradycyjnych metod marketingowych. Może być również bardziej opłacalny i pozwala mierzyć sukces działań marketingowych.

Niektóre inne ważne zalety marketingu cyfrowego obejmują:

 • Starania można skoncentrować konkretnie na klientach, którzy najprawdopodobniej zaangażują się w Twoje usługi lub produkty.
 • Marketing cyfrowy pozwala na bardziej równą konkurencję z innymi firmami, wyrównuje szanse w Twojej branży i pozwala konkurować z większymi markami.
 • Mniej problematyczne jest dostosowanie i zmiana strategii marketingu cyfrowego zgodnie z wymaganiami.
 • Marketing cyfrowy może poprawić jakość potencjalnych klientów.

Aby nowoczesne firmy odniosły sukces, bardzo ważne jest, aby móc prowadzić marketing internetowy w celu promowania usług i produktów. Lorenzen (2017) mówi, że każdy przedsiębiorca powinien znać następujące siedem umiejętności marketingu online, aby móc osiągnąć sukces w marketingu online.

 1. Reklama na Facebooku: Chociaż wiele firm ma stronę na Facebooku, niewiele z nich wykorzystuje ją na swoją korzyść. Może być przyjazna dla budżetu i dociera do szerokiej grupy docelowej.
 2. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO): Włączenie treści SEO do kampanii marketingowej zwiększa szanse firmy na pojawienie się wysoko w wynikach wyszukiwania i przyciągnięcie większej liczby klientów.
 3. Reklama PPC: Reklama Pay per click przyciąga ruch do witryny firmy, płacąc właścicielowi witryny, takiej jak Google, za każdym razem, gdy reklama firmy pojawia się w jego witrynie.
 4. Content Marketing: Celem content marketingu powinno być informowanie ludzi o firmie. Aby to zrobić, należy stworzyć i opublikować odpowiednie i wartościowe treści, aby przyciągnąć obserwujących. Może to obejmować blogi, artykuły i posty, które zapewniają dostarczanie wysokiej jakości treści, które naprawdę odzwierciedlają firmę.
 5. Wykorzystanie wideo na swoją korzyść dzięki YouTube, Snapchat, FB Live i Periscope: Wideo to jedno z najpotężniejszych narzędzi reklamy online, z którego wiele osób nie korzysta. Istnieje wiele rodzajów filmów, z których można skorzystać, takich jak przewodniki “jak to zrobić”, transmisje na żywo, wycieczki po obiekcie biznesowym lub prezentowanie nowych produktów lub usług.
 6. Marketing e-mailowy: Poczta e-mail jest nadal bardzo cenna na dzisiejszym rynku biznesowym. Wiele osób ma swoje e-maile połączone bezpośrednio z telefonami i sprawdza je konsekwentnie przez cały dzień. Kampanie e-mail marketingowe mogą być wykorzystywane do angażowania klientów, zwiększania sprzedaży lub zapewniania bodźców i promocji, aby ich zachęcić.
 7. Budowanie marki w mediach społecznościowych: Media społecznościowe są jednym z najlepszych sposobów budowania silnej tożsamości marki lub reputacji firmy oraz komunikowania się z obecnymi i potencjalnymi klientami, ponieważ pozwalają na bardziej osobiste relacje z klientami.